DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA


Dzień Dziecka. Najradośniejsze, najszczerzej- po dziecinnemu- roześmiane święto ze wszystkich. Słoneczny festyn zorganizowany z tej okazji przyciągnął małych i dużych mieszkańców gminy. Jak co roku organizatorzy postarali się o to, aby tego dnia dzieci poczuły się wyjątkowo. Gwar, śmiech, zabawa i roześmiane buzie – tak w skrócie można posumować ten dzień. Propozycje zaplanowane przez organizatorów umożliwiły zarówno maluszkom jak i starszakom na radosne przeżycie wszelkich atrakcji tego niedzielnego popołudnia.
Z ogromnym zainteresowaniem przyjęty został pokaz młodych judoków z UKS „Leśnik” Kaczory prowadzony przez trenera Józefa Jopka. Całość komentował p. Krzysztof Stodolski, który zaprosił chętnych z publiczności do zmierzenia się z młodymi judokami.
Już od chwili rozpoczęcia festynu roznosił się zapach grillowanych kiełbasek serwowanych przez Radę Sołecką Kaczory. Pan Andrzej Rybiński i p. Marek Biedroń zadbali nie tylko o sprawną obsługę. Klimat tego stoiska cieszył się powodzeniem do końca imprezy.
Zarówno zabawy z chustą animacyjną, przygotowane przez p. Honoratę Pilarz dyr. GBP w Kaczorach, jak i stoisko z balonami i bańkami wodnymi z wielkim entuzjazmem było przyjmowane przez dzieci. Z wypiekami na twarzy korzystali z uciech do woli.
Równocześnie mogli nieodpłatnie korzystać z udostępnionych dmuchańców – ogromnej zjeżdżalni, zamku, basenu z piłeczkami i basenu z kulami wodnymi. Nareszcie mogli się „wyskakać’ do woli.
Przygotowane zabawy, konkursy sprawnościowe /skoki na piłce, rzut do kosza, rzut ringiem/ cieszyły się sporym zainteresowaniem. W każdej zabawie czekała na nich niespodzianka – można było otrzymać  słodkie nagrody.
Podczas imprezy swoje umiejętności wokalne zaprezentowali laureaci XIV Gminnego Konkursu Piosenki oraz dziewczęta w tańcu nowoczesnym działające przy Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem p. Moniki Mendlik.
Niewątpliwie największą atrakcją na koniec festynu była przygotowana  przez strażaków z OSP Dziembowo i OSP Kaczory  kąpiel w pianie. Pojawiająca się góra wielkiej, białej radości wywołała na twarzach dzieci uśmiech szczęścia.
Z pewnością dzień ten pozostanie w pamięci dzieci, dzięki wspaniałej pogodzie i dzięki atrakcjom, które im towarzyszyły podczas imprezy.
Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie, bo dzięki wspólnemu zaangażowaniu mogliśmy z satysfakcją patrzeć na uśmiech i radość naszych latorośli. I tej radości życzymy im jak najwięcej.

tekst: Krystyna Adamczyk
fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis