DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET


8 marca o godz. 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach odbyło się wspólne świętowanie z okazji Dnia Kobiet. Zaproszone osoby wypełniły salę Ośrodka Kultury po brzegi.

Na początku spotkania Wójt Gminy Kaczory, złożył wszystkim obecnym kobietom najserdeczniejsze życzenia, przedstawiciele Rady sołeckiej poczęstowali lampką szampana, a także podarowali kartki z życzeniami.

Spotkanie przy kawie i słodkościach uświetnił występ znakomitego zespołu „Czerwony Tulipan”, który już samą nazwą nawiązywał do uroczystości Dnia Kobiet.

Zespół powstał w 1985 roku. Repertuar obejmuje poezję śpiewaną, lirykę i satyrę. Większość utworów nacechowana jest ogromną wrażliwością artystyczną. Liryczne melodie oraz teksty zmuszają do refleksji. Jednak oprócz wzruszeń, odnaleźć mogliśmy utwory aktorskie, zabawne, które wyzwalają w odbiorcy bardzo pozytywne emocje.

Piosenki niekiedy przeplatane zabawnymi wierszami, mówionymi przez Ewę Cichocką bawiły zaproszone Panie do łez.

Po koncercie wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan podarowali wiązanki kwiatów artystkom oraz najstarszej z zaproszonych pań – Władysławie Linde.

tekst: Monika Zenel
fot.: Monika Zenel, Piotr Grzesiuk

Udostępnij ten wpis