II MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ

II MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ


3 maja na stadionie LZS w Kaczorach odbyły się II Mistrzostwa Drużyn Ligowych Gminy Kaczory w Piłce Nożnej. Na terenie gminy zawodników zrzeszają cztery kluby: „Noteć” Dziembowo, „Zjednoczeni” Kaczory, „Orkan” Śmiłowo oraz Zelgniewski Klub Sportowy. W piątkowe popołudnie stawiły się wszystkie cztery drużyny, aby zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Pierwszy mecz pomiędzy Dziembowem a Zelgniewem zakończył się wynikiem 2:0. Tym samym, według systemu rozgrywek obranego przez sędziów, do meczu o pierwsze miejsce awansowało Dziembowo. Drugi mecz pomiędzy Kaczorami a Śmiłowem nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie 40 min. (2×20). O awansie do finału zadecydowały więc rzuty karne w których skuteczniejsze okazało się Śmiłowo.
Spotkanie między Kaczorami i Zelgniewem o trzecie miejsce w Turnieju zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem „Zjednoczonych”. Natomiast mecz finałowy był bardzo wyrównany i tylko jedną bramką zawodnicy z Dziembowa przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Końcowe wyniki przedstawiały się następująco:

Mistrz Gminy 2013 – „Noteć” Dziembowo
II miejsce – „Orkan” Śmiłowo
III miejsce – „Zjednoczeni” Kaczory
IV miejsce – Zelgniewski Klub Sportowy

Puchary wszystkim drużynom wręczył Wójt Gminy Brunon Wolski, dziękując za czystą grę i sportową postawę zawodników. Futbolową rywalizację zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Presto”.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis