PODSUMOWANIE LATA W GOK KACZORY

PODSUMOWANIE LATA W GOK KACZORY


Za nami kolejne wakacje, pełne wrażeń i miłych wspomnień ze wspólnej zabawy z nami.
W skrócie przypominamy co przez ostatnie dwa miesiące działo się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach.

12 i 20 lipca zrealizowaliśmy warsztaty konstruowania  i dekorowania latawców. Zajęcia poprowadził wykwalifikowany instruktor – Jerzy Siatkowski, prezes Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, który zadbał o to aby „wyposażyć” młodych adeptów modelarstwa w niezbędne wiadomości i umiejętności. Wydarzenie przyciągnęło również osoby spoza naszej gminy.

14, 21 i 28 lipca  w ramach letniej akademii rękodzieła spotykaliśmy się z dziećmi i dorosłymi na zajęciach z makramy. Zajęcia poprowadziła Jolanta Surma – artysta plastyk, mistrz tkactwa artystycznego, członek Związku Artystów Plastyków Rzeczypospolitej. Pod okiem pani Jolanty uczestnicy uczyli się splotów potrzebnych do przygotowania makramowych różności (m.in. kwietników, drzewek szczęścia, biżuterii i lampionów).

26 lipca zaprosiliśmy dzieci na humorystyczny spektakl muzyczny pt. „Morskie opowieści” w wykonaniu aktorów Teatru Katarynka. W trakcie przestawienia dzieci zaproszone zostały na pełen przygód rejs, w trakcie którego nauczyły się rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur oraz  dowiedziały  jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą.

19 sierpnia przy współpracy z aktorami Teatru Krak-Art wystawiliśmy przedstawienie teatralne pt. „Detektyw Zagadka na tropie”. Dzieci z głównymi bohaterami tego przedstawienia przemierzyły egzotyczne rejony świata i poznały kulturę innych krajów. Dowiedziały się również na czym polega praca detektywa. Spektakl zakończyliśmy cyklem animacji z aktorami ww. teatru.

Po południu zorganizowaliśmy wyprawę do lasu z harcerzami z 7 drużyny harcerskiej im. Lotników Polskich z Piły. W trakcie tej wyprawy dzieci poznawały tajniki scoutingu i survivalu oraz uczyły się korzystać z busoli. Spotkanie z harcerzami zwieńczyliśmy pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem przy ognisku.

23  sierpnia zaprosiliśmy dzieci i ich rodziców na warsztaty kulinarne, w trakcie których nasi uczestnicy przenieśli się w świat oryginalnych azjatyckich dań i aromatów. Warsztaty poprowadził Mateusz Krojenka – finalista znanego programu kulinarnego „MasterChef”. Pod okiem tego wyśmienitego kucharza dzieci samodzielnie wykonały tradycyjne azjatyckie danie, składające się z zupy tajskiej i sajgonek.  W trakcie kulinarnej podróży do Azji,  dzieci poznały techniki gotowania, odkryły nowe smaki, a przede wszystkim pysznie się bawiły.

Oprócz ww. propozycji przez cały okres wakacji dzieci i młodzież miały możliwość uczestniczenia w zajęciach umuzykalniających i w zajęciach z nauki gry na gitarze. W ofercie wakacyjnej znalazły się również projekcje  bajek i karaoke.

Udostępnij ten wpis