„SŁONECZNY FESTYN”

„SŁONECZNY FESTYN”


Tegoroczne obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy 31 maja turniejem wędkarskim dla dzieci. O godz. 900 nad jeziorem Kopcze do rywalizacji stanęło 32 młodych wędkarzy. Przy pięknej, słonecznej pogodzie łowienie było czystą przyjemnością, dlatego też swoim pociechom kibicowały często całe rodziny. Po kilkugodzinnych zawodach sędziowie z Okręgowego Koła PZW Zbigniew Kramarz oraz Zbigniew Przybylski wyłonili zwycięzców, co skrupulatnie zanotował sekretarz zawodów Zbigniew Jędrzejek. I tak w kat. 7-10 lat zwyciężyła Nikola Biedroń (1640 g) przed Antonio Paviglianiti (1400 g). Trzecim miejscem podzielili się Mikołaj Kozak (1380 g) i Aleksander Gulczyński (1380 g).
W kat. 11-13 lat najcięższą siatkę przyniosła Zofia Borowczyk (950 g). Tuż za nią uplasowała się Marika Kopertowicz (930 g). Trzecim miejscem ponownie podzielili się chłopcy: Mateusz Zieliński (880 g) i Łukasz Lach (880 g).
W kat. 14-16 lat znów najlepsza była przedstawicielka płci pięknej Pola Tkaczyk (1840 g). Drugie miejsce zajął Dominik Borzyczkowski (1810 g) a trzecie Paweł Witt (1310 g).
Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych wszystkie dzieci otrzymały posiłek regeneracyjny oraz zostały obdarowane łakociami. A nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali wędkarze z kaczorskiego koła PZW z prezesem Henrykiem Wittem na czele.
1 czerwca zaprosiliśmy wszystkie dzieci na stadion LZS w Kaczorach. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy turniejem piłkarskim Żaków. Przy żywiołowym dopingu najwierniejszych kibiców – rodziców, rozgrywali swoje mecze zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Wynik turnieju nie był zaskoczeniem – zwyciężyli wszyscy.
Przez cały czas można było nieodpłatnie korzystać z powietrznych urządzeń. Największą popularnością cieszyła się ogromna zjeżdżalnia oraz wodne kule.
W międzyczasie szereg konkurencji przeprowadzali strażacy z OSP w Dziembowie. Można było spróbować swoich sił w rzucie ringo, w rzutach do kosza czy strzałach na bramkę. Tu również nie było przegranych – dla każdego znalazło się cos słodkiego. Zaciekawienie wywołały zabawy z chustą animacyjną poprowadzone przez dyrektor biblioteki panią Honoratę Pilarz. Udostępniony został również mikrofon dla tych, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności wokalne.
Na zakończenie wspólnej zabawy odbył się pokaz piany gaśniczej w wykonaniu strażaków z Kaczor i Dziembowa. Kąpiel w białym puchu jak zawsze dostarczyła sporo emocji i wywołała jakże szerokie uśmiechy na twarzach naszych milusińskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tego święta a w szczególności strażakom z Dziembowa i Kaczor.

tekst: Izabela Skwirowska
fot.: Izabela Skwirowska
Jakub Borzyczkowski

 

Udostępnij ten wpis