SPARTAKIADA LZS W UJŚCIU

SPARTAKIADA LZS W UJŚCIU


Dnia 25 lutego 2017 Ujście gościło siedem reprezentacji gmin powiatu pilskiego biorących udział w Zimowej Powiatowej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi – w tym reprezentację gminy Kaczory. Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach, jak trójbój rekreacyjny, podnoszenie ciężarka, rzuty karne do bramki, rzut lotką do tarczy i przeciąganie liny. Niestety w tym roku mieliśmy wyjątkowego pecha. W ostatnim momencie kilku zawodników się rozchorowało i okazało się, że nie mamy obsady do dwóch konkurencji. Jednak staraliśmy się na miejscu tak wszystko zorganizować, żeby w każdej dyscyplinie wystawić reprezentację. Mimo iż zajęliśmy dopiero VI miejsce to zaangażowanie naszych zawodników i walka o każdy punkt były bezcenne. A oto jak to wyglądało w poszczególnych konkurencjach:

Wielobój rekreacyjny (strzelanie z wiatrówki, rzut lotką do tarczy, rzuty do kosza): Wiktoria Górecka (Dziembówko), Grzegorz Miedzianowski (Dziembówko, II miejsce w kat. mężczyzn))

Rzuty karne do bramki na punkty: Alina Łapacz (Dziembowo), Sławomir Maliński (Kaczory)

Przeciąganie liny: Sebastian i Krzysztof Gruntkowscy (Dziembowo), Grzegorz Miedzianowski (Dziembówko) – I miejsce

Podnoszenie ciężarka 17,5 kg: powyżej 85 kg Jan Kieruj (Dziembowo)

Rzut lotką do tarczy: Izabela Skwirowska (Kaczory, III miejsce w kat. kobiet), Zygmunt Dorszewski (Dziembowo).

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za postawę i atmosferę. Szczególne podziękowania kierujemy do sołtysów: Jana Robakowskiego z Dziembówka i Jana Kieruja z Dziembowa oraz Zygmunta Dorszewskiego z Dziembowa i Mariusza Śmiechowskiego z Kaczor za pomoc w zorganizowaniu drużyny.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis