TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ


Pomysłodawcami turnieju, który odbył się 3 marca na hali sportowej w Kaczorach, byli Dominik Paczyński oraz Krzysztof Cebeniak. Razem z przewodniczącym Rady Gminy Kaczory, o którego puchar miała toczyć się rywalizacja, ustalono oficjalną nazwę rozgrywek na I Amatorski Turniej Zakładów Pracy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory.
Na zaproszenie odpowiedziało 6 drużyn: DARPOL Kaczory, WIARUSY Wałcz, HARDY IDEAL Piła, OSP Kaczory, HS FARMUTIL Śmiłowo oraz FABRYKA PAPIERU Kaczory.
5-osobowe zespoły (4 zawodników w polu+bramkarz) rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” z nieograniczoną ilością zmian. Wyniki poszczególnych spotkań skrupulatnie notował sekretarz a jednocześnie prowadzący całą imprezę Krzysztof Malita:

1. DARPOL – HARDY IDEAL  4:0
2. HS FARMUTIL – OSP 10:0
3. WIARUSY – FABRYKA PAPIERU 8:1
4. DARPOL – HS FARMUTIL 3:3
5. HARDY IDEAL – OSP 6:0
6. DARPOL – WIARUSY 0:1
7. HS FARMUTIL – FABRYKA PAPIERU 7:4
8. OSP – WIARUSY 2:13
9. HARDY IDEAL – FABRYKA PAPIERU 2:7
10. DARPOL – OSP 5:1
11. HARDY IDEAL – HS FARMUTIL 4:3
12. OSP – FABRYKA PAPIERU 1:12
13. HS FARMUTIL – WIARUSY 4:3
14. DARPOL – FABRYKA PAPIERU 5:1
15. HARDY IDEAL – WIARUSY 0:3

Mecze były bardzo zacięte. Sędziowie, Krzysztof Małachowski i Tomasz Marzec mieli sporo pracy z hamowaniem narastających emocji, pojawiła się nawet czerwona kartka, co obrazuje, jak bardzo zależało zawodnikom na zdobyciu najwyższego podium. A historyczne I miejsce w I Turnieju wywalczyli WIARUSY z Wałcza z dorobkiem 12 pkt. w składzie: Marcin Paczyński, Witold Hłuchyj, Jacek Grodzicki, Sebastian Zabel, Maciej Pomierski, Krzysztof Gęsler.  Tuż za nimi z 10 pkt. uplasowała się drużyna HS FARMUTIL ze Śmiłowa. Również 10 pkt. ale mniej zdobytych bramek i tym samym III miejsce zajęli zawodnicy z DARPOLU Kaczory. Kolejne miejsca to FABRYKA PAPIERU Kaczory, HARDY IDEAL Piła oraz OSP Kaczory.
Królem strzelców z dorobkiem 13 bramek został Dominik Paczyński z FABRYKI PAPIERU. Sędziowie wyłonili również najskuteczniejszego bramkarza, którym okazał się Bartosz Mellenthin z DARPOLU. Natomiast statuetkę najlepszego zawodnika Turnieju odebrał Rafał Durecki z HS FARMUTIL.
Puchary, statuetki oraz dyplomy ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach wręczył przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal, dziękując wszystkim za wspólną zabawę i sprawną organizację.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska

 

Udostępnij ten wpis