ZIMOWA SPARTAKIADA LZS

ZIMOWA SPARTAKIADA LZS


Dnia 1 marca 2014 r. po raz kolejny odbyła się  Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi- tym razem gospodarzem była Gmina Białośliwie. Siedem reprezentacji, w tym Gmina Kaczory, zmierzyło się  w takich konkurencjach jak  trójbój rekreacyjny, podnoszenie ciężarka, rzuty karne do bramki, rzut lotką do tarczy i przeciąganie liny. Drużyny świetnie przygotowane w sportowej rywalizacji walczyły o każdy punkt. A oto jak to wyglądało w poszczególnych konkurencjach:

Wielobój rekreacyjny (strzelanie z wiatrówki, rzut lotką do tarczy, rzuty do kosza): Monika Heyman (Dziembowo), Tomasz Łapacz (Dziembowo) – II miejsce

Rzuty karne do bramki na punkty: Jakub Łapacz (Dziembowo), Bartosz Martenka(Dziembowo) – II miejsce

Przeciąganie liny: Marcin Fonferek (Równopole), Jakub Michałek (Równopole) oraz Patryk Młynarek(Dziembowo) – II miejsce

Podnoszenie ciężarka 17,5 kg: do 75 kg Mikołaj Karczewski (Dziembówko), powyżej 75 kg Patryk Młynarek (Dziembowo) – IV miejsce

Rzut lotką do tarczy: Paulina i Grzegorz Miedzianowscy (Dziembówko) – II miejsce

W ogólnej klasyfikacji reprezentacja naszej gminy zajęła I miejsce. Należy nadmienić iż nasza drużyna jako jedna z nielicznych miała pełną obsadę wszystkich konkurencji.
Zabawa i rywalizacja dobrze przygotowana przez organizatorów udowodniła, że w sporcie wszystko się zdarzyć może. Zawodnicy dwóch konkurencji: w rzutach lotką do tarczy oraz w przeciąganiu liny zostali zaproszeni do reprezentacji powiatu pilskiego w wojewódzkim turnieju w Ostrowie Wlkp. Sukces naszej reprezentacji to wynik zaangażowania nie tylko zawodników. Serdecznie dziękujemy wszystkim biorących udział w spartakiadzie oraz wspierającym rodzinom  za postawę i atmosferę. Szczególne podziękowania kierujemy do prezesa LZS Dziembowo – p. Tomasza Łapacza, sołtysa Dziembówka p. Jana Robakowskiego, prezesa OSP Dziembowo – pana Zygmunta Dorszewskiego oraz państwu Małgorzacie i Radosławowi Śliwińskim za pomoc w zorganizowaniu drużyny.

tekst: Krystyna Adamczyk
fot.: GOK

Udostępnij ten wpis