XXIII FINAŁ WOŚP

XXIII FINAŁ WOŚP


Tegoroczny XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. W gminie Kaczory 11 stycznia 2015r. kwestowało na ten cel 22 wolontariuszy: Kinga Kledzik i Weronika Skowrońska z Dziembowa, Weronika Popowska, Zuzanna Kupich i Dominika Maślanka z Morzewa, Natalia Maćkowiak z Krzewiny, Natalia Witoś, Anna Oziabło i Angelika Miszkurka ze Śmiłowa, Julia Żurek i Kinga Kubiak z Jeziorek, Aniela Koc z Piły, Zuzanna Pszczółka i Michał Kusz z Zelgniewa, Klaudia Milachowska z Brodnej, Sandra Wiktorska z Równopola oraz Zofia Borowczyk (absolutny rekord, uzbierała 1092.12 zł) , Martyna Kryger (III miejsce, uzbierała 786,51 zł), Wiktoria Wojnar, Kinga Kozera, Zofia Plata i Dominika Wachowiak (II miejsce, uzbierała 980,49 zł) z Kaczor.

O godz. 1500 na Sali GOK w Kaczorach odbyły się jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Kaczor, które przygotowała pani Aldona Makowiecka oraz licytacja orkiestrowych gadżetów. W tym roku oprócz przedmiotów przysłanych z Warszawy zlicytowano również bilety na przejazd kolejką w Białośliwiu ufundowane przez Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa.

W godzinach wieczornych komisja podliczająca uzbierane pieniądze p. Jolanta Maślanka, p. Alicja Przewoźniak, p. Bożena Marcinkowska, p. Joanna Mizerkiewicz-Dreze, podała pierwszy nieoficjalny komunikat, iż w tym roku mieszkańcy gminy Kaczory przekazali na rzecz WOŚP kwotę 7598,36 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w sprawnym przebiegu kwesty a szczególnie p. Elżbiecie Kozak, dyr. SP Dziembowo, p. Jolancie Pranke, dyr. SP Morzewo, p. Wiolecie Janowskiej, nauczycielce SP Śmiłowo, p. Renacie Kononowicz, nauczycielce SP Morzewo, policjantom z Kaczor na czele z kierownikiem posterunku asp. szt. Adamem Stępniewskim, rodzicom oraz wszystkim, którzy w najmniejszy sposób przyczynili się do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym wolontariuszom oraz aby dzień ten, mimo pochmurnej aury, był ciepły i pogodny.

tekst/fot.: Izabela Skwirowska

Udostępnij ten wpis